Minden évben két különleges nyitvatartási időszak van. Az egyik szenteste és karácsony első napja, valamint Szilveszterkor és Újévkor. 24-én és 31-én is rövidített nap van, valahol ki sem nyitnak majd, de mindenképpen hamarabbi üzemzárás várható. Most a Szenteste és a karácsony első napjának vetítési eltéréseit szemlézem mozinként vagy hálózatonként.
Napokkal ezelőtt az Országos Mentőszolgálat posztolt egy hangfelvételt, amelyen egy 5 éves kisfiú mentőt hívott a cukorbeteg édesanyjához. A kis Medárd hamar ismertté vált, a címben szereplő mondat pedig hamarosan a kisfiú családjának védjegye lesz. Tatán és Nyergesújfalun pedig megihlette a vezetést az országos figyelmet kapott mondat, hogy a mentősök munkája pótolhatatlan, ezért az ünnepek alatt e két moziban ingyen mozizhatnak. Alább a közlemény olvasható.
Az Emma Karácsonya című film alkotói és a debreceni Apolló közös gyűjtő akciót hirdet. Egyrészt egyesek ajándékba kapják a mozijegyüket, akik erre a filmre váltanak jegyet, másrészt önkéntes alapú adománygyűjtést végeznek egy gyermekekért tevékenykedő egyesület részére.
Itt a téli szünet és a Sugár Mozi ezalatt is minden nap nyitva lesz, de egyben ösztönzi is a látogatókat arra, hogy ha az elkövetkező időszakban vásárolnak jegyet vagy büfétermékeket, akkor nem csak valami pluszt kapnak, hanem a következő mozizás alkalmával akár a jegy árát is meg lehet spórolni vagy olcsóbban lehet büfézni.
Igazán kreatív felhívással él a mátészalkai Zukor Adolf Filmszínház. Rajzolni kell, majd a beadott pályaművekre szavazni lehet a facebookon. A legjobb alkotásokat díjazni fogják, értékes mozis ajándékot lehet hazavinni.
A tavalyi nagy sikerre tekintettel idén is megrendezik az év végi nagy filmes kvízt a debreceni Apollóban, amely karácsony előtt egy nappal lesz. Ezen az estén minden résztvevő kipróbálhatja tudását a filmekkel kapcsolatban, több mint 40 csapat részvételét várják. Idén maguk a résztvevők tehettek javaslatok a milyen filmekből legyenek válogatott, fordulatos, változatos és szórakoztató kérdések. A javaslatok leadása december 16-án lezárult.
Szokásosnak mondható téli kertmozizásra és kísérőprogramokra invitál a Zamárdi Kertmozi csapata, december 20-án, szombaton. Lesz többek között kóruséneklés, gyerekkoncert, tombola és filmvetítés is, természetesen malacsütés, forraltbor, zsíroskenyér, édes és sós sütemények, mézek, ajándéktárgyak, amelyek megvásárolhatók lesznek a helyszínen.
A múltheti Rotary Club ajándékvetítése és Mikulás ünnepsége után néhány napja az önkormányzati változat is lebonyolításra került teltházzal. A gyerekek találkozhattak a Mikulással és mosolygós segítőivel, majd ingyenes, jótékonysági vetítésen vehettek részt családtagjaikkal.
Nagy nap lesz a szombati a tavasszal újonnan nyitott fonyódi mozi életében, ugyanis megnyitják a második mozitermet, amely bár kisebb lesz, mint a másik, VIP sor lesz a leghátsó sorban. A hétvégén a Dalai Láma – A boldogság tanítása, a Zootropolis 2. késődélutáni előadása és a Szemfényvesztők 3. lesz műsoron benne.
Nincs ötleted karácsonyra a szeretteidnek? Vegyél moziélményt nekik, az mindig bejön! Praktikus, mert később felhasználhatják vagy ha bérletet veszel nekik akkor többször is hasznát veszi, nem egy felesleges porfogó, amit kitesznek a polcra vagy egy olyan használati tárgy, amit később sem szeretnek meg és igazából magadnak vettél.
