Ezzel úgy nézett ki, hogy vége, ám még ez év nyarán éledezni látszott az Artmoszféra Kft., mely egy teljesen új profilú vállalkozásba fogott: régi bezárt mozikat élesztettek újjá. Így esett a választás Nagykanizsa mellett Csepelre. Ők 3 teremmel indultak útnak 2008. szeptember 18-án az akkori Moziünnep alkalmával. A vetítőhelyiségben az eredetileg Cineplex Odeon Pólus moziból származó Strong 35 mm-es vetítőgépekkel és e-cinema projektorokkal vetítettek, szintén használtan érkeztek a vásznak és a hangfalak is. A termekben található üléseket pohártartóval szerelték fel, mivel ezeken nem volt ilyen eredetileg, az első sorokat viszont kiemelték. Újdonságnak számított az is, hogy 2 teremben SDDS hangrendszert installáltak, amit ebben az időszakban Budapesten kizárólag ez a mozi használt. Jegyára a kezdeti időszakban igen kedvezményesen alakult (650 Ft), lévén hogy a filmeket a premier után 4-5 héttel később játszott, később ez a jegyár 3 kategóriába módosult 1050,-; 850,- és 650,- összegekben. 2009 első negyedévben bevezették a hétfői kedvezményes napot is 750 forintos áron és az e-cinema rendszernek köszönhetően beindultak a művészfilmek vetítései is. Ekkor egy-két nagy produkció már premierben érkezett a moziba és a tervek szerint a nyáron érkező filmdömpingben már nagyobb szerepet kapott volna a csepeli miniplex. Ám sajnos 2009. május 20-án leperegtek az utolsó képkockák és utána úgy nézett ki, hogy nem nyit ki többé.
Csepelnek hiányzott a mozi és újra megcsillanni látszott a reménysugár, tárgyalások kezdődtek a pláza és egy új üzemeltető között, mígnem 2010. február 11-én megnyitott a Cinema Csepel a Mozinet Kft. üzemeltetésében, szintén 3 teremmel. A nyitás napján mindenki számára ingyenesek voltak az előadások, de a többi napon sem emelkedtek a jegyárak 1000 forint fölé. A teljesárú jegy 990 forint, a kedvezményes jegyek (gyermek, diák, nyugdíjas és a Csepel kártya tulajdonosoknak) 750 forintba, a csoportos pedig 650 forintba került, később ez kiegészült a családok kedvezményével, ami 2800 forint lett. A mozi figyelemfelkeltő akciója, a 2. magyar mozimaraton megszervezése volt, amely az Animánia Mozimaraton névre hallgatott és meg kívánták dönteni a világ leghosszabb ideig tartó mozizás világcsúcsát, amely több mint 123 óra hosszúságú, végül „csak” 104 órát sikerült kibírnia Fölkl László kamionosnak, aki egy laptoppal lett gazdagabb, a többi résztvevő pedig egy évig tartó ingyenes belépést biztosító mozibérlet tulajdonosai lettek. A csepeli mozi egyre növekvő látogatottsága igényelte volna egy 4. terem beüzemelését is, ám ez nem jutott el a megvalósulásig. A valaha legnagyobb, 435 férőhelyes terem, egyéb rendezvények helyszínévé vált. A jegyárak egyszer változtak, a kedvezményes jegyek 850 forintra, a családi pedig 3000 forintra emelkedett, bevezették a bankkártyás fizetést, megalakították a Cinema Csepel baráti kört, amely tagjainak időnként az üzemeltető saját premier filmjeiből szerveztek vetítést, a 2010-es nem egységes moziünnepen itt volt a legolcsóbb a mozijegy 445 forint. A félévesnél régebbi alkotásokat általában 500 forintért lehetett látogatni, ha a filmnél az jelölve volt. Ám sajnos ezt az időszakot is utolérte a vég, 2011. május 31-én harmadjára is bezárta kapuit a Cinema Csepel, búcsúvetítés 29-én vasárnap este a Tarr Béla rendezte Torinói ló volt.
Új üzemeltető kezdett el tárgyalni 2016-ban a plázával a mozi újranyitásával kapcsolatban. Hosszú előkészületeket követően, néhány hónapos csúszással augusztus 25-én nyitott három teremmel, kizárólag digitális vetítőkkel. Ez a szám december 1-én további egy teremmel bővült. A legolcsóbb budapesti helyárakkal, klubkártyás kedvezményekkel és olcsó büféárakkal barátságos mozit hoztak létre Kultik Csepel néven.
A mozi bejáratának homlokzatán még a régi logó feszül, amíg a pláza fel nem újítja az előteret. Néhány lépcsőfok megtétele után a mozi büfé-pénztárhoz érünk. A gazdag elemózsia kínálat része a frissen pattogatott kukorica, a szószos nachos, különféle chipsek, snackek, cukorkák, rágók és csokoládék, valamint rostos és szénsavas üdítők. Budapesten ebben a moziban lehet kapni a legnagyobb kiszerelésű poharas üdítőt, 1,5 literest. A jegypénztárban a készpénzes jegyváltás mellett bankkártyával is jegyet válthatunk, illetve a büfében fizethetünk az OTP SZÉP kártyával, a vendéglátó alzseben lévő összeg terhére is. Itt vehetjük át a telefonon vagy online lefoglalt tiketteket, legkésőbb az előadás kezdete előtt 25 perccel, különben azok értékesíthetővé válnak. A jegyeket online és átutalással is megvásárolhatjuk, ekkor a visszaigazoló kódot megmutatva vehetjük át mozijegyünket. Ha 3D szemüveget is vásárolunk 3D jegyünk mellé, akkor azt itt kapjuk meg. A pénztártól jobbra üveg vitrinben különleges ajándéktárgyak, popcornos fémvödrök, figurás poharak, kulcstartók is vannak, amelyek külön megvásárolhatók. A várakozó előtér kényelmes, piros bőrfotelekkel és puffokkal berendezett, a termekbe való beengedés előtt kulturált módon várakozhatunk, közben pedig akár a mozi nyílt hozzáférésű wifi-jét is használhatjuk.
A mozitermekbe csak érvényes jeggyel léphetünk be, sorban az 1-es terem 413 fős, 2-es 163 fős, 3-as 134 fős és a 4-es 116 fős. A 4-es teremben matt fehér, a többiben ezüstvászon van, de csak az 1-es és 2-es teremben van 3D vetítés, amihez a polarizált Xpand passzív szemüvegeket használhatjuk. A nagyterem lelátós, a többi terem lépcsőzetes üléssor elrendezésű, felhajtható, fejtámla nélküli, de magas háttámlás, kartámaszos, pohár vagy palacktartós, kényelmes fotelülésekből áll. A légkondicionált termek akadálymentesítettek, a kerekesszékkel közlekedőknek az auditóriumok első soraiban hagytak ki helyet. A hangrendszer Dolby Digital, amit remekül visszaad a terem akusztikája, különösen a nagyteremben. A vásznak 14,5x5 méter és 9x3,5 méter közötti mérettel rendelkeznek, minden helyről remek rálátás biztosított, de a gyermekeknek a teljesebb kilátás érdekében ülésmagasító áll rendelkezésre. A gépházban egy Christie CP4230, CP2215, Solaria One és egy CP2208-as vetít, mindegyikhez Christie IBM szerver tartozik, valamint külső nash a nagyobb tároló kapacitás miatt. A hangprocesszorok CP650 és CP500 a digitális átalakítóval együtt, illetve a hozzájuk tartozó JBL végfokerősítőkkel. A CP4230-as vetítő 4K képformátumot is vetíteni tud, ezzel a géppel vetítettek a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon is, a többi vetítő kizárólag 2K felbontás vetítésére alkalmas.
A mozi műsora hetente változik, a mozivezetés igyekszik a legújabb premiereket elhozni a csepeli és a környék lakói számára. Főleg a szinkronos filmekre van igény, azon belül is az animációs és fantasy, valamint az igényesebb vígjátékoknak és horroroknak van a legnagyobb keletje. Ha valamelyik filmalkotás 3D rendszerben jön ki, azt a mozi 2D-s verzióban is előszeretettel levetíti, hiszen ezekre a filmekre is nagy az igény. Időnként néhány film esetében akcióznak, moziünneppel állnak elő 1000 forint alatti jegyárakkal. Filmvetítések minden hétköznap 13-14 órától 20-21 óráig, hétvégén 10 órától kezdődnek.
A jegyárak pesti viszonylatban a legalacsonyabbak közé tartozik, egy teljesárú 2D jegy 1450 forintba, kedvezményesen 1150 forintba kerül. Kedvezményre a 9 éven aluli gyermekek, a diákok, a nyugdíjasok, a pedagógusok és a fogyatékkal élők, valamint a törzskártyával rendelkezők kapnak. 3D teljesárú jegy 1550 Ft, kedvezményes 1200 Ft. A szemüveg 330 forintba kerül, amelyet a következő 3D előadásra újra magunkkal hozhatunk. A törzskártya éves díja 1500 forint, amellyel egy előadásra egy kedvezményes jegy váltható. A törzskártya más, a rajta feltűntetett mozikban is kedvezményes mozizásra jogosít: Ajka, Balatonfüred, Gödöllő, Hódmezővásárhely, Kiskunfélegyháza, Kiskunhalas, Nagykanizsa, Pápa, Pécs – Uránia, Salgótarján, Sopron – Elit, Szentes mozijaiban, valamint Balatonakali, Fövenyes és Révfülöp kertmozijaiban.
Csepel minden mozis számára egy igazi kihívás, de aki életet lehel belé és nyereséget hoz belőle, méltán lehet a mozik császára. A negyedik üzemeltető hatalmas erőbedobással, lelkesedéssel és nem kevés hozzáértéssel kezdett neki, reméljük a legjobbakat, hogy nem csak rövidtávon kell számolni a mozival Csepelen.